Wikiźródła:Narzędzia/Załaduj w tle skany następnej strony

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Podczas przepisywania stron ze skanów lub edycji kolejnych stron irytuje Cię długie czekanie na załadowanie się obrazka ze skanem tekstu danej strony? Ten gadżet pomoże wyeliminować ten problem! Gadżet ładuje w tle grafikę ze skanami następnej strony, kiedy tworzysz lub edytujesz stronę w przestrzeni Strona. Dzięki temu kiedy przejdziesz do edycji kolejnej strony, skany wyświetlą się znacznie szybciej.
W trakcie edycji zostaniesz dyskretnie poinformowany, że gadżet zakończył ładowanie w tle skanów dla kolejnej strony - link kierujący do następnej strony zostanie podświetlony po zakończeniu pracy:

Preload prp page image notify.jpgGadżet szczególnie usprawnia pracę z nowymi indeksami, dla których na commons nie wygenerowane zostały jeszcze odpowiednie obrazy jpg dla poszczególnych stron (przy tworzeniu stron w nowym indeksie), co zazwyczaj dodatkowo zwiększa czas oczekiwania. W takim przypadku grafika zostanie także wygenerowana w tle na commons.

Instalacja[edytuj]

Aby skorzystać ze skryptu wystarczy w preferencjach w sekcji Gadżety zaznaczyć pole obok nazwy skryptu.

Autor[edytuj]

Skrypt został przygotowany przez Zdzislawa, jeśli masz jakieś uwagi co do działania skryptu, zostaw wiadomość na stronie dyskusji.