Strona:Silva rerum księdza Szymona Krzysztofowicza.pdf/48

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ta strona została uwierzytelniona.
—   42   —

noty Same, Summy Zaś nie mogą bydź dane obcemu tylko samym braciom na Interes od Sta po złp. ośm do Roku, a żaden grosz bracki nie może bydź expensowany na mieskie, ani na żadne Inne potrzeby ale szczególnie na Chwałę boską y ozdobę kościoła naszego według Dyspozycyi I. X. Proboszcza, któremu Co rocznie cztery mszy Kwartalnie ma płacić Bractwo, A gdy się zapomoże bractwo na ten czas dwie mszy każdego tygodnia, aby się odprawiali w tym kościele Iedna za żyiących a druga za umarłych Fundowane będą do Ołtarza Swiętego Grzegorza wiecznemi czasy.
Każdy wpisany do bractwa tego ma odmawiać ieden Pacierz, Zdrowaś Maria y Chwała Oycu y Wierzę w Boga; a każdego Czwartku trzeba będzie zmówić Ieden pacierz, Także Zdrowaś Maria, Chwała Oycu y wierzę w Boga na Intencyę kościoła Swiętego Katolickiego Tudziesz aby Bóg za przyczyną Grzegorza S. w zasługach pięciu ran Iezusowych podwyższył kościoł y wiarę Katolicką. Zgodę między Pany miłość między Chrześciany a dziedzicznemu Miasta tego Państwu Szczęśliwe Panowanie y Temu Bractwu Pomnożenie darować raczył.
Każdy Brat Co Roku odda Sprawiedliwey Swoiey pracy do skrzynki po złotemu Iednemu na Chwałę boską I każdy Swoią Swicę w Domu mieć będzie z którą w ręku znaydować się powinien na Processiach y pogrzebach Brackich. A Fest S. Grzegorza z Processiami Kazaniami Sollenizować. Ołtarz swoy ozdobnie w apparetach w ochę-