Strona:PL Andrzej Janocha-Krótki życiorys o. Wacława Nowakowskiego, kapucyna (Edwarda z Sulgostowa).pdf/53

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
Ta strona została przepisana.
35.   
O cudownym obrazie M. B. w Nowogródku na Litwie. Kraków 1899.
37.   
Kazanie miane podczas proferyi zakonnej Anny Joachimy (Klementyny Biernackiej) w kościele Karmelitanek bosych w Krakowie, dnia 3. Października 1899.
39.   
Wiadomość historyczna o cudownym obrazie M. B. w Rokitnie 1900.
40.   
Aleksander Sypaiło (odbitka z polskiego ludu) Nr. 4. ex 1901.
41.   
Koronka kamedulska ku czci P. Jezusa. (Przekład z włoskiego). Kraków 1901.
44.   
O cudownych obrazach w Polsce Przenajśw. Matki Bożej. Wiadomości historyczne, bibliograficzne ikonograficzne. Kraków 1902. Dzieło nagrodzone na kongresie międzynarodowym, ku czci Matki Bożej w Sierpniu 1902 we Fryburgu szwajcarskim medalem złotym. Medal ten w formie krzyża z białej emalii, na złotym podkładzie ma w środku owalną miniaturę złotą Matki Bożej Niepokalanego poczęcia na ciemno-niebieskim tle, okoloną napisem: Mater misericordiae. Z drugiej strony widać napis: Leo XIII. Reg. Friburg MCMII. Jednym z rezultatów wspomnianego kongresu jest projekt założenia międzynarodowej Akademii maryologicznej we Fryburgu szwajcarskim i nie trudno było przewidzieć, że O. Wacław byłby jednym z pierwszych Polaków, któregoby do tej instytucyi zaproszono. Wiadomości źródłowej i autentycznej udzielił Maryan Bartynowski, wiceprezes II. biura sekeyi francuskiej wspomnianego Kongresu, redaktor kwartalnika „Sodalis Marianus“ w Krakowie.
45.   
Życiorys ś. p. Stanisława Krzysika z Jasienicy Kapucyna, gwardyana w Sędziszowie, zmarłego in odore Sanctitatis. Artykuł w „Wiadomościach kościelnych“, odbitka. Około r. 1880-1882. Lwów.
46.   
Rozmowa duszy z Panem Jezusem, podczas mszy św. Modlitwy. Kraków, mała broszurka 1898.
separator poziomy