Strona:2010-02-05 Trade Policy Committee negotiation instructions of Poland.pdf

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ta strona została uwierzytelniona.
Warszawa, 3 lutego 2010 r.


Wkład MKiDN do instrukcji na posiedzenie Komitetu ds. Polityki Handlowej w dniu 5 lutego 2010 r.


3. ACTA: sprawozdanie z 7-ej rundy negocjacji (Guadalajara, 26-29 stycznia 2010 r.)

Rozpatrywane dokumenty:
– brak nowych dokumentów.


Stanowisko Polski do zaprezentowania podczas posiedzenia:
Delegat zapozna się ze sprawozdaniem z negocjacji (w szczególności w zakresie ustaleń dotyczących przejrzystości prac nad ACTA) oraz z planem dalszych prac nad stanowiskiem UE. W razie dyskusji na ten temat delegat wyrazi opinię, iż w opinii Polski — zgodnie z mandatem negocjacyjnym — uzgodnienia na temat stanowiska UE odnośnie poszczególnych rozdziałów ACTA powinny być prowadzone przede wszystkim na forum odpowiednich grup roboczych ds. własności intelektualnej, a nie wyłącznie na Komitecie ds. Polityki Handlowej.


Do wiadomości delegacji Polski:
Siódma sesja negocjacyjna Porozumienia ACTA odbyła się w dniach 26-29 stycznia 2010 r. w Meksyku. Przedstawiciele Polski nie uczestniczyli tych negocjacjach. Planowana była na niej szczegółowa dyskusja na temat rozdziału dotyczącego Internetu oraz powrót do przepisów dotyczących cywilnoprawnych i celnych środków ochrony IPR. Z wyjątkiem przepisów celnych, uzgodnienia w zakresie stanowiska UE prowadzone były wyłącznie na forum Komitetu ds. Polityki Handlowej. Jedyne spotkanie zorganizowane przez Prezydencję hiszpańską przez[1] sesją negocjacyjną (w formule „grupy Przyjaciół Prezydencji”) dotyczyło przepisów karnych, których omawianie w Meksyku nie było planowane.

Sporządził: Dariusz Urbański / główny specjalista / Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego / DP / 421 04 35 / durbanskiatmkidn.gov.pl

Akceptował: Dominik Skoczek / Dyrektor / MKiDN / Departament Prawny


Data: 3 lutego 2010 r.

  1. Przypis własny Wikiźródeł Błąd w druku; powinno być – przed.