Strona:2009-07-24 Trade Policy Committee negotiation instructions of Poland.pdf

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ta strona została uwierzytelniona.


Warszawa, dnia 23 lipca 2009 r.


Wkład MKiDN do instrukcji na posiedzenie Komitetu 133 w dniu 24 lipca 2009 r.


ACTA: wyniki 5-ej rundy negocjacji (Rabat, 16-17 lipca br.) oraz przygotowania do kolejnej rundy (październik br.)


Rozpatrywane dokumenty:
– 453/09, 455/09.


Stanowisko Polski do zaprezentowania podczas posiedzenia:
Delegacja zapozna się ze sprawozdaniem z 5 rundy negocjacji porozumienia ACTA, a w szczególności z dokładnymi ustaleniami dotyczącymi zakresu informacji, jaki może być udostępniany zainteresowanym podmiotom społecznym.


Do wiadomości delegacji polskiej:
Piąta runda negocjacji Porozumienia ACTA odbyła się w dniach 16-17 lipca br. w Rabacie (Maroko). Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej Komisji, dyskusja dotyczyła współpracy międzynarodowej, praktyk w zakresie egzekwowania praw własności intelektualnej oraz spraw instytucjonalnych (Polska nie zgłaszała uwag w tym zakresie). Uczestnicy dyskutowali także na temat przejrzystości prac, w tym udostępniania informacji uprawnionym z tytułu praw własności intelektualnej oraz innym zainteresowanym podmiotom społecznym.

Zgodnie z dotychczasowymi ustaleniami pomiędzy negocjującymi stronami, projekty poszczególnych rozdziałów nie powinny być udostępniane poza kręgi administracji publicznej. Uniemożliwia to przeprowadzenie konsultacji społecznych tych dokumentów. Może także spowodować niejasności w przypadku ewentualnego pojawienia się wniosku o ich udostępnienie w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej.

Sporządził: Dariusz Urbański / główny specjalista / Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego / DP / 421 04 35 / durbanskiatmkidn.gov.pl

Akceptowała: Ewa Ziemiszewska / Zastępca Dyrektora / Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego / DP / 421 04 90 / eziemiszewskaatmkidn.gov.pl


Data: 23 lipca 2009 r.