Pomoc:Status strony: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 325 bajtów ,  9 lat temu
m
przypisy
(update links, bot moved)
m (przypisy)
Pierwsze trzy poziomy to standardowa ścieżka korekty:
* <span class=quality1>Nieskorygowana</span> jest domyślnym statusem, którym oznaczamy nowe, przepisane przez nas strony (zob. [[:Kategoria:Nieskorygowana|wszystkie nieskorygowane strony]]).
* <span class=quality3>Skorygowana</span> oznacza stronę przejrzaną<ref name="korekta">Przejrzenie polega na porównaniu tekstu ze skanem, nie tylko poprawieniu literówek podkreślonych przez edytory, ale też przestawionych i zmienionych słów, co wiąże się z koniecznością uważnego przeczytania tekstu również przez osoby korygujące.</ref> przez jednego wikiskrybę, innego niż ten który ją przepisał (zob. [[:Kategoria:Skorygowana|wszystkie skorygowane strony]]).
* <span class=quality4>Uwierzytelniona</span> oznacza stronę przejrzaną<ref name="korekta"></ref> przez dwóch wikiskrybów (innych niż przepisujący). '''Uwaga''': Przycisk umożliwiający oznaczenie strony jako ''uwierzytelniona'' dostępny jest dopiero dla wikiskryby, który wejdzie w tryb edycji strony wcześniej już ''skorygowanej'' przez kogoś innego (zob. [[:Kategoria:Uwierzytelniona|wszystkie uwierzytelnione strony]]).
 
Status <span class=quality2>Problemy</span> oznacza stronę z występującymi problemami, które wymagają przeprowadzenia dyskusji pomiędzy wikiskrybami. Tym statusem oznaczamy np. strony, których części brakuje lub są nieczytelne (zob. [[:Kategoria:Problemy|wszystkie strony z problemami]]). Dodatkowo, status ''problemy'' może oznaczać iż strona zawiera wyłącznie surowy OCR, nieprzejrzany jeszcze przez żadnego wikiskrybę. W tym przypadku, użytkownik oznaczający stronę statusem ''problemy'' powinien mieć uprawnienia [[Wikiźródła:Boty#Boty|bota]].
 
<noinclude>
{{Przypisy}}
 
== Zobacz też ==
* [http://toolserver.org/~phe/statistics.php Międzynarodowe statystyki korekty]

Menu nawigacyjne