Pomoc:Archiwum 2023/Kończenie projektu

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
(Przekierowano z Pomoc:Kończenie projektu)
Archive

Ta strona ma charakter historyczny bądź archiwalny. Prosimy nie modyfikować tej strony.

Gdy wreszcie wszystkie strony danego indeksu (projektu) mają status Uwierzytelniona, oznacza to, że prace nad tym indeksem dobiegły końca i można przystąpić do finalizacji. Finalizacja prac nad indeksem składa się z kilku kroków:

  1. Otwieramy stronę danego indeksu w trybie edycji, przewijamy na dół i zmieniamy wartość pola wyboru Postęp z Projekt w trakcie prac na Projekt ukończony. Jeżeli nie ma przycisku do edycji pola postępu, należy włączyć tę funkcję (preferencje → gadżety → sekcja „Edycja stron”). Oczywiście zapisujemy zmianę.
  2. Dodajemy do głównej strony tekstu (zazwyczaj podlinkowanej ze strony indeksu) kategorię Ukończone projekty proofread (teksty). Możemy to zrobić korzystając z narzędzia HotCat (preferencje → gadżety → sekcja „Edycja stron”) lub po prostu dopisując na samym dole strony linijkę [[Kategoria:Ukończone projekty proofread (teksty)]]. Nie dodajemy tej kategorii na podstronach, ale jeśli indeks zawiera kilka tekstów (nie dotyczy to zbiorów poezji), dodajemy ją do każdego i pomijamy na stronie indeksującej.
  3. Usuwamy indeks z tabelki na stronie Wikiźródła:Wikiprojekt Proofread, dodając go równocześnie do tabelki na stronie Wikiźródła:Ukończone projekty proofread (na dole listy danego miesiąca). Strona Wikiźródła:Wikiprojekt Proofread jest wieloczęściowa, dlatego najpierw trzeba znaleźć, gdzie dokładnie nasz indeks się znajduje (może to być np. główna strona Wikiprojektu, lub któraś z jej podstron – wtedy przy tytule sekcji znajduje się link (edytuj tabelkę)). Następnie kopiujemy całą sekcję zaczynającą się od {{Wiersz tabelki proofread a kończącą na }} na koniec tabelki projektów ukończonych w bieżącym miesiącu (przed linijką |} w wikikodzie strony Wikiźródła:Ukończone projekty proofread. Usuwamy indeks także z tabelki na stronie Wikiźródła:Wikiprojekt Proofread skrócony
  4. Dopisujemy ukończony tekst (nie indeks!) do listy nowych tekstów (u góry listy). Po tej edycji tekst pojawi się na stronie głównej Wikiźródeł.