Pomoc:Kończenie projektu

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki

Gdy wreszcie wszystkie strony danego indeksu (projektu) mają status Uwierzytelniona, oznacza to, że prace nad tym indeksem dobiegły końca i można przystąpić do finalizacji. Finalizacja prac nad indeksem składa się z kilku kroków:

  1. Otwieramy stronę danego indeksu w trybie edycji, przewijamy na dół i zmieniamy wartość pola wyboru Postęp z Projekt w trakcie prac na Projekt ukończony (jeżeli nie ma przycisku do edycji pola postępu, należy włączyć tę funkcję (preferencje -> gadżety -> sekcja "Edycja stron")). Oczywiście zapisujemy zmianę.
  2. Dodajemy do głównej strony tekstu (zazwyczaj podlinkowanej ze strony indeksu) kategorię Ukończone projekty proofread (teksty). Możemy to zrobić korzystając z narzędzia HotCat (preferencje -> gadżety -> sekcja "Edycja stron") lub po prostu dopisując na samym dole strony linijkę [[Kategoria:Ukończone projekty proofread (teksty)]]. Nie dodajemy tej kategorii na podstronach, ale jeśli indeks zawiera kilka tekstów (nie dotyczy to zbiorów poezji), dodajemy ją do każdego i pomijamy na stronie indeksującej.
  3. Usuwamy indeks z tabelki na stronie Wikiźródła:Wikiprojekt Proofread, dodając go równocześnie do tabelki na stronie Wikiźródła:Ukończone projekty proofread. Strona Wikiźródła:Wikiprojekt Proofread jest wieloczęściowa, dlatego najpierw trzeba znaleźć, gdzie dokładnie nasz indeks się znajduje (może to być np. główna strona Wikiprojektu, lub któraś z jej podstron - wtedy przy tytule sekcji znajduje się link (edytuj tabelkę)). Następnie kopiujemy całą sekcję zaczynającą się od {{Wiersz tabelki proofread a kończącą na }} na koniec tabelki projektów ukończonych w bieżącym miesiącu (przed linijką |} w wikikodzie strony Wikiźródła:Ukończone projekty proofread.
  4. Dopisujemy ukończony tekst (nie indeks!) do listy nowych tekstów. Po tej edycji tekst pojawi się na stronie głównej Wikiźródeł.