Mała artystka

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
<<< Dane tekstu >>>
Autor Elwira Korotyńska
Tytuł Mała artystka
Pochodzenie Złota Biblioteczka dla Grzecznych Dzieci Nr 32
Miłość matki i inne
Wydawca Wydawnictwo „AHAWU“
Data wydania 1933
Druk „Floryda“
Miejsce wyd. Warszawa
Źródło Skany na Commons
Inne Cały zbiór
Pobierz jako: Pobierz Cały zbiór jako ePub (z zewnętrznego serwera) Pobierz Cały zbiór jako PDF (z zewnętrznego serwera) Pobierz Cały zbiór jako MOBI (testowo) (z zewnętrznego serwera)
Indeks stron
Mała artystka.

Felunia miała ojca artystę. Malował on prześliczne obrazy, a już najbardziej podobały się dziewczynce portrety.
Razu pewnego, gdy była sama w domu i niania odeszła na chwilę do kuchni, Felunia weszła do pracowni ojca i pomimo surowego zakazu zaczęła probować pędzlem farb przygotowanych przez artystę. Odsłoniła płótno zakrywające portret i z podziwem spostrzegła, iż wyobrażał on jej mamusię.
— Jakto dobrze! — zawołała, klaszcząc w rączki dziewczynka — upiększyć trzeba moją kochaną mateczkę! Będzie jeszcze ładniejsza!
Nie podobał się Feluni kolor sukni, wzięła więc na pędzel barwy niebieskiej i zamazała ją całą, włosy zrobiła żółte, jak u swojej lalki, a rumieńce ceglastego koloru pokładła na twarzy portretu.
Nadszedł ojciec, gniewał się bardzo i za karę nie pozwolił jechać na imieniny cioci, gdzie było dużo przysmaków i gdzie bawiła się zawsze Felunia bardzo wesoło.


. . . . . . . . . . . . . . .Tekst jest własnością publiczną (public domain). Szczegóły licencji na stronie autora: Elwira Korotyńska.