Przejdź do zawartości

Droga Krzyżowa/Modlitwa do Pana Jezusa Ukrzyżowanego

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
<<< Dane tekstu >>>
Tytuł Droga Krzyżowa
Wydawca Drukarnia „Czasu“ Fr. Kluczyckiego i Spółki
Data wyd. 1885
Druk Drukarnia „Czasu“ Fr. Kluczyckiego i Spółki
Miejsce wyd. Kraków
Tłumacz Wincenty Smoczyński
Źródło Skany na Commons
Inne Cały zbiór
Pobierz jako: EPUB  • PDF  • MOBI 
Indeks stron
MODLITWA DO P. JEZUSA UKRZYŻOWANEGO.
O
Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu, upadam na kolana przed obliczem Twojem, a w największéj żarliwości ducha błagam Cię i zaklinam, abyś najżywsze uczucia wiary, nadziei i miłości wlał w serce moje, tudzież prawdziwą pokutę za grzechy moje i najszczerszą a silną chęć poprawy sercu mojemu na zawsze dać raczył. Udaruj mię tą łaska Twoją, który z największem wzruszeniem i z największą boleścią duszy mojéj Twoje pięć Ran rozpamiętywam i w myśli mojéj je rozważam, o dobry Jezu! mając to przed oczyma, co już król prorok Dawid miał na ustach swoich, gdy mówił o Tobie: «Przebodli ręce moje i nogi moje! policzyli wszystkie kości moje». (Ps. XXI, 17—18)
(Do powyższej modlitwy przywiązany jest odpust zupełny, który można ofiarować za dusze zmarłych, tylko modlitwę tę potrzeba odmówić po Komunii Św., przed Ukrzyżowanym Panem Jezusem, i pomodlić się na intencyą Kościoła Ś. Pius IX, 31—VII, 1858).
separator poziomy


Tekst jest własnością publiczną (public domain). Szczegóły licencji na stronach autora: Leonard z Porto Maurizio i tłumacza: Wincenty Smoczyński.