Aniół Stróż/Cześć i chwała Bogu

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
<<< Dane tekstu >>>
Tytuł Cześć i chwała Bogu
Pochodzenie Aniół Stróż chrześcianina katolika
Data wyd. [przed 1900]
Druk Drukiem G. Jalkowskiego
Miejsce wyd. Grudziądz
Indeks stron

Cześć i chwała Bogu.

Wszechmocny Stwórco! wielkie są dzieła Twoje; wszystko cokolwiek czynisz, wspaniałość i sprawiedliwość Twoję oznacza, wszystko możesz, a nic nie chcesz, coby niesłuszném było. O Boże! władzco nasz potężny, nic nie widzę na okół siebie, coby mnie nie napełniało podziwieniem i uwielbieniem dla Ciebie. Niech się więc lęka ziemia cała Pana, i wszystko co jest na tym świecie, niechaj drży przed Nim, bo On rzekł, a stało się wszystko, i rozkazał, a wszystko z niczego powstało.
Bezbożni, zadrżyjcie z bojaźni i uszanowania! Ten, co na Cherubinach spoczywa, sam jest Panem świata i nic potęgi Jego naruszyć nie zdoła. Przyjdzie kiedyś, otoczony obłokiem, dla obrócenia w proch niepprzyjaciół Swoich. Wy zaś wszyscy, którzy kochacie Pana, cieszcie się na odgłos chwały Króla swego. O jakże szczęśliwy ten, kto Pana za Boga swego uznaje, wszędzie on jest bezpieczny, bo Opatrzność wszędzie nad nim czuwa.
Zbliżcież się więc z pospiechem, wy wszyscy, którzy boicie się Boga; stawcie się w obliczu Jego i należny Mu pokłon oddajcie, uznając, iż On sam tylko godzien jest najgłębszego uszanowania i całéj naszéj miłości. Tak chwalić i wielbić Cię będę, Boże i Królu mój, i przez wszystkie dni żywota mego błogosławić będę święte Imię Twoje.


Znak domeny publicznej
Tekst lub tłumaczenie polskie jest własnością publiczną (public domain), ponieważ prawa autorskie do niego wygasły (expired copyright).