Wikiźródła:Zadania dla botów

Z Wikiźródeł, repozytorium wolnych materiałów źródłowych
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Archiwum
Archiwum dyskusji

Dodaj nowe zadanie.

„Pożegnanie jesieni“[edytuj]

Status: zadanie wykonane
Opis zadania
Proszę o zamianę botem wszystkich cudzysłowów apostrofowych prostych ” na niemieckie “ oraz o zamianę <br> <br/> i </br> na <br /> oraz na usunięcie łączników opcjonalnych w Indeks:PL Stanisław Ignacy Witkiewicz-Pożegnanie jesieni.djvu. Wieralee (dyskusja) 19:07, 18 lip 2014 (CEST)
Bot wykonujący zadanie
AkBot
Dyskusja

Lista stron bez skanów[edytuj]

Status: zadanie wykonane
Opis zadania
Bardzo proszę o wygenerowanie listy stron z przestrzeni głównej, które nie są jeszcze sproofreadowane. Mamy stronę specjalną Strony bez skanów, ale ma ona limit do 5 tyś wyników (najobszerniejszych). Tymczasem wg statystyk na naszych Wikiźródłach jest 7 tyś takich stron, nie licząc przekierowań. Lista ułatwi mi podpinanie skanów. Wieralee (dyskusja) 23:13, 4 wrz 2014 (CEST)
Bot wykonujący zadanie
AkBot
Dyskusja
Jest jeszcze lista wygenerowana przez Paeliusa, wprawdzie w 2012 roku, ale raczej na bieżąco aktualizowana (tzn wycinane są linki do stron już sproofreadowanych, ale nie są dodawane nowe pojawiające się nieproof). Myślę, że też może być przydatna, tym bardziej że jest już o tyle uporządkowana, że podstrony dla np. rozdziałów jednej powieści nie są wrzucone "luzem", ale w postaci linku do kategorii obok linku do strony indeksującej, co zdecydowanie zwiększa czytelność listy. Remedios44 (dyskusja) 13:40, 5 wrz 2014 (CEST)
Tak, wiem. Na ile pamiętam, na tyle ją aktualizuję. Ale myślę, że problem tkwi właśnie w tych nowych stronach, których na tej liście nie widać. Od 31 sierpnia wg statystyk przybyły nam dwie lub trzy strony bez skanów, a na liście nowych stron niczego takiego nie widzę :( Chciałabym wreszcie ustalić, co wchodzi w to 7 tyś. Wieralee (dyskusja) 15:10, 5 wrz 2014 (CEST)

Lista znajduje się w Wikiskryba:Ankry/niesproofreadowane bez ujednoznacznień. Ankry (dyskusja) 20:50, 5 wrz 2014 (CEST)

bwd[edytuj]

Status: w trakcie
Opis zadania
Bardzo proszę o zamianę botem szablonu {{bwd}} na {{kor}} w indeksach, w których błędów w druku jest naprawdę wiele: Resztki życiaGtk-ok.svg Załatwione, StrzemieńczykGtk-ok.svg Załatwione, SemkoGtk-ok.svg Załatwione, Hrabia Monte ChristoGtk-ok.svg Załatwione, Podróż do Bieguna PółnocnegoGtk-ok.svg Załatwione, Profesor WilczurGtk-ok.svg Załatwione, Miasto pływająceGtk-ok.svg Załatwione, Latarnia czarnoxięzka i Latarnia czarnoxięzka/II. Są to nasi niechlubni "rekordziści" pod względem ilości błędów... W tych indeksach zamiana szablonów naprawdę oczyści widok strony i ułatwi czytanie. Zobaczcie, dla przykładu, stronę całości „Miasta pływającego”. Tutaj na 115 stronach z tekstem wystąpiło 140 przypisów, z czego zdecydowana większość to bwd :( Wieralee (dyskusja) 02:09, 7 wrz 2014 (CEST)
Bot wykonujący zadanie
AkBot
Dyskusja
Jena uwaga: botem można poprawić tylko błędy dotyczące podmiany pojedynczego, wydzielonego spacjami słowa, przy którym stoi przypis. Poprawki na stronach, gdzie jest niezbędne sklejanie słów nie wchodzi w grę. Ankry (dyskusja) 14:40, 7 wrz 2014 (CEST)
Zobowiązuję się przejrzeć zmiany i poprawić ręcznie to, co zostanie — i to, co nie wyjdzie najlepiej. Wieralee (dyskusja) 14:51, 7 wrz 2014 (CEST)
Jeśli chodzi o Latarnię, to mam wątpliwości czy tamtejsze {{bwd}} są rzeczywiście błędami w druku, czy tylko pewną niekonsekwencją autorsko-zecerską. Do czasu rozstrzygnięcia zasad postępowania z takimi przypadkami (dyskusja w sktyptorium) wstrzymuję się z tymi indeksami. Ankry (dyskusja) 19:22, 28 wrz 2014 (CEST)

Pieśni Petrarki[edytuj]

Status: trwa dyskusja
Opis zadania
Proszę o zamianę botem stron w kategorii Pieśni Petrarki i zamianę zapisu:

<center> {|width=430| .... </center> na:
{|width=430; align=center , czyli o zdjęcie centrowania nad tabelką i wpisanie centrowania w tabelę.
Centrowanie nad tabelką źle wyświetla się w Operze. Wieralee (dyskusja) 15:58, 3 paź 2014 (CEST)

P.S. Względnie może będzie łatwiej zostawić centrowanie nad tabelką, a w samą tabelkę wpisać:

{|style="width:450px; text-align:left;" ale nie wiem, czy to dobrze zadziała, szczególnie w przypadku centrowanych nagłówków-tytułów. Wieralee (dyskusja) 16:18, 3 paź 2014 (CEST)

Bot wykonujący zadanie
brak
Dyskusja
Niestety, nie bardzo rozumiem na czym polega problem: [1]. Wg mnie w operze wszystko się wyświetla poprawnie. Ankry (dyskusja) 19:17, 3 paź 2014 (CEST)
A ja nie bardzo rozumiem, w jaki sposób rozwiązuje problem powiedzenie "u mnie działa, nie wiem na czym polega problem", rzucenie screenshotem, a następnie osobie zgłaszającej problem, która chce na screenshocie pokazać na czym on polega, powiedzieć, że nie ma po co przerzucać się screenshotami. Rezultat jest taki, że u ciebie (zapewne) nadal działa, a u mnie nadal nie działa, czy jestem zalogowana, czy nie, zatem nie leży problem w moich ustawieniach na wiki. Remedios44 (dyskusja) 19:55, 17 paź 2014 (CEST)

Zamiana dwóch szablonów na szablon podwójny[edytuj]

Status: zadanie wykonane
Opis zadania

Zgodnie z wynikiem dyskusji Wikiźródła:Skryptorium/Pulpit_techniczny#Szablony_licencji_-_TekstPD.2C_T.C5.82umaczPD.2C_MixPD_i_inne... proponuję użycie bota w celu dokonania zmiany na stronach na których występuje podwójny szablon {{TekstPD}} lub szablon {{TekstPD}} i {{TłumaczPD}} na jeden szablon {{MixPD}}. --Teukros (dyskusja) 18:21, 13 paź 2014 (CEST)

Bot wykonujący zadanie
AkBot
Dyskusja
Podwójnych szablonów {{TekstPD}} bot nie znalazł. Ankry (dyskusja) 08:03, 15 paź 2014 (CEST)