Wikiźródła:Strony do usunięcia

Z Wikiźródeł, repozytorium wolnych materiałów źródłowych
Skocz do: nawigacja, szukaj
Do usunięcia

Na tej stronie możesz umieścić teksty, które Twoim zdaniem powinny zostać usunięte z Wikiźródeł. Tutaj możesz też poprzez głosowanie pomóc zdecydować, czy dana strona ma być usunięta.

Zobacz też archiwum głosowań.

Zasady[edytuj]

Podejmowanie decyzji o ewentualnym usunięciu
 • Strony raz zgłoszone tutaj powinny pozostawać na tej liście przez tydzień; w tym czasie każdy Wikiskryba ma prawo wypowiedzieć się jednoznacznie za lub przeciw skasowaniu, przy czym może uzasadnić swój pogląd.
 • Prosimy nie usuwać szablonu "do skasowania" ze strony oraz z tej listy - ta decyzja pozostaje w rękach wszystkich głosujących.
 • Jeśli w odniesieniu do zgłoszonych stron nie będzie głosów sprzeciwu zostaną usunięte w ciągu tygodnia. W przeciwnym wypadku decyduje wynik głosowania. Nie należy kasować haseł przed upływem tego terminu, choćby sprawa wydawała się oczywista.
 • Jeśli "nominujący" wycofa swój głos i nie będzie innych głosów za usunięciem strony w ciągu doby po tym wycofaniu, strona może być usunięta z wykazu SdU.

Uwaga:

 • nowe wpisy prosimy dodawać na górze, a nie na dole odpowiedniej sekcji
 • zalecane jest poinformowanie edytorów o umieszczeniu tekstu na poniższej liście
 • zakwalifikowanie hasła na listę SdU nie zastępuje kwalifikowania na inne listy
 • prosimy każde hasło umieszczać oddzielnie
 • prosimy nie usuwać (nie zmieniać) żadnych wypowiedzi, nawet swoich, gdyż może to doprowadzić do nieporozumień w dyskusji - najlepiej stosować przekreślenie uzyskiwane tagami <strike>przekreślenie</strike>.

Lista haseł[edytuj]

Z cyklu Wigilii/Całość[edytuj]

Duplikat strony Z cyklu Wigilii. Myślę, że powinien być usunięty. Wieralee (dyskusja) 16:24, 10 mar 2015 (CET)

Zrobiłam ją w marcu 2014, bo mi się zdawało, że za mało mamy tekstów w Kategoria:Teksty przystosowane do druku. Przyznaję, że dla krótkich tekstów takie dublowanie jest bez sensu. Czy lepiej wstawiać Szablon:Drukowanie porada bezpośrednio na głównej stronie tekstu, jak w Gościach, czy od kiedy mamy ePUBy, nie wstawiać wcale? Ashaio (dyskusja) 16:46, 10 mar 2015 (CET)
Wg mnie link "Wersja do druku" po lewej stronie, wystarcza. Ankry (dyskusja) 17:08, 10 mar 2015 (CET)
Czyli usuniemy także szablon do drukowania? Ashaio (dyskusja) 17:17, 10 mar 2015 (CET)
 • Myślę, że jest to relikt dawnych czasów. Link "Wersja do druku" znalazł swoje stałe miejsce w menu głównym, po lewej i automatycznie obsługuje wszystkie nasze teksty. Dodatkowe szablony na stronie wprowadzają zamieszanie: sugerują, iż tylko zlinkowane z nimi strony są przystosowane do druku, a reszta nie. Usunęłabym całkiem te szablony, ale przyznam, że dziś zadrżała mi ręka — i w tych najstarszych, dziś przeze mnie przeglądanych indeksach, szablon zostawiłam ;-) Wieralee (dyskusja) 19:45, 10 mar 2015 (CET)
Usunięte. Gtk-ok.svg Załatwione Ashaio (dyskusja) 18:19, 18 mar 2015 (CET)

Szopen a Naród/Całość[edytuj]

Jak wyżej. Ashaio (dyskusja) 16:46, 10 mar 2015 (CET)

Usunięte. Gtk-ok.svg Załatwione

Konstytucja Nihil Novi[edytuj]

Tekst niekompletny. Brak jakichkolwiek informacji o źródle tekstu łacińskiego. Brak jakichkolwiek danych o wersji pl - autorstwie tłumaczenia tej wersji, źródle... Zdzislaw (dyskusja) 21:02, 19 mar 2015 (CET)

 • Jeśli autorka strony (lub ktoś inny) nie uzupełni źródła, to trzeba będzie usunąć. Wieralee (dyskusja) 23:44, 19 mar 2015 (CET)