Wikiźródła:Strony do usunięcia

Z Wikiźródeł, repozytorium wolnych materiałów źródłowych
Skocz do: nawigacja, szukaj
Do usunięcia

Na tej stronie możesz umieścić teksty, które Twoim zdaniem powinny zostać usunięte z Wikiźródeł. Tutaj możesz też poprzez głosowanie pomóc zdecydować, czy dana strona ma być usunięta.

Zobacz też archiwum głosowań.

Zasady[edytuj]

Podejmowanie decyzji o ewentualnym usunięciu
 • Strony raz zgłoszone tutaj powinny pozostawać na tej liście przez tydzień; w tym czasie każdy Wikiskryba ma prawo wypowiedzieć się jednoznacznie za lub przeciw skasowaniu, przy czym może uzasadnić swój pogląd.
 • Prosimy nie usuwać szablonu "do skasowania" ze strony oraz z tej listy - ta decyzja pozostaje w rękach wszystkich głosujących.
 • Jeśli w odniesieniu do zgłoszonych stron nie będzie głosów sprzeciwu zostaną usunięte w ciągu tygodnia. W przeciwnym wypadku decyduje wynik głosowania. Nie należy kasować haseł przed upływem tego terminu, choćby sprawa wydawała się oczywista.
 • Jeśli "nominujący" wycofa swój głos i nie będzie innych głosów za usunięciem strony w ciągu doby po tym wycofaniu, strona może być usunięta z wykazu SdU.

Uwaga:

 • nowe wpisy prosimy dodawać na górze, a nie na dole odpowiedniej sekcji
 • zalecane jest poinformowanie edytorów o umieszczeniu tekstu na poniższej liście
 • zakwalifikowanie hasła na listę SdU nie zastępuje kwalifikowania na inne listy
 • prosimy każde hasło umieszczać oddzielnie
 • prosimy nie usuwać (nie zmieniać) żadnych wypowiedzi, nawet swoich, gdyż może to doprowadzić do nieporozumień w dyskusji - najlepiej stosować przekreślenie uzyskiwane tagami <strike>przekreślenie</strike>.

Lista haseł[edytuj]


Nowy Dwór Królewski[edytuj]

Tekst niewiadomego pochodzenia i autorstwa. Nie wiadomo nic o publikacji. Prawdopodobnie notatka będąca częścią jakiegoś większego spisu albo listu. Autor pytany o źródło, autora itp. niczego nie wyjaśnił. Z tych względów zgłaszam do usunięcia. --Teukros (dyskusja) 21:17, 6 paź 2014 (CEST)

 • Ten tekst jest na FBC i faktycznie jest tak stary, tyle, że... napisano go po łacinie. Pierwszy akapit jest już na cytatach, może trzeba dopisać tam drugi, jako, że cały dokument faktycznie nie jest przetłumaczony i pod prawo cytatu się łapie. A u nas możnaq ewentualnie zrobić redir... albo i nie? Wieralee (dyskusja) 22:22, 10 paź 2014 (CEST)
 • Dopisałam całość na Wikicytatach. Może nie usuną... Wieralee (dyskusja) 23:00, 30 lis 2014 (CET)
 • Tekst przeniesiony na Wikicytaty (vide q:Nowy Dwór Królewski), tu usunięty. --Teukros (dyskusja) 21:28, 6 gru 2014 (CET)

Nadmorskie gminy[edytuj]

Wykaz będący niepublikowaną twórczością własną, sprzeczny z polityką publikacji. Dane w nim zawarte częściowo nieaktualne - powierzchnie gmin i powiatów zmieniają się z czasem. --Teukros (dyskusja) 12:57, 20 lis 2014 (CET)

Crystal Clear action button cancel.png Usunąć Ankry (dyskusja) 23:07, 20 lis 2014 (CET)
Crystal Clear action button cancel.png Usunąć Wieralee (dyskusja) 00:14, 21 lis 2014 (CET)

Usunięte. Ankry (dyskusja) 17:35, 28 lis 2014 (CET)

Witaj gwiazdko złota[edytuj]

Brak słów kolędy, strona zawiera jedynie wstęp opisujący genezę, niewiadomego autorstwa. Zdzislaw (dyskusja) 17:19, 28 lis 2014 (CET)

Crystal Clear action button cancel.png Usunąć Brak treści. Opis jest prawdopodobnie autorstwa Wikiskryby. Ankry (dyskusja) 17:33, 28 lis 2014 (CET)
Crystal Clear action button cancel.png Usunąć Wieralee (dyskusja) 18:33, 28 lis 2014 (CET)

Usunięte. Zdzislaw (dyskusja) 21:05, 6 gru 2014 (CET)