Wikiźródła:Strony do usunięcia

Z Wikiźródeł, repozytorium wolnych materiałów źródłowych
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Do usunięcia

Na tej stronie możesz umieścić teksty, które Twoim zdaniem powinny zostać usunięte z Wikiźródeł. Tutaj możesz też poprzez głosowanie pomóc zdecydować, czy dana strona ma być usunięta.

Zobacz też archiwum głosowań.

Zasady[edytuj]

Podejmowanie decyzji o ewentualnym usunięciu
 • Strony raz zgłoszone tutaj powinny pozostawać na tej liście przez tydzień; w tym czasie każdy Wikiskryba ma prawo wypowiedzieć się jednoznacznie za lub przeciw skasowaniu, przy czym może uzasadnić swój pogląd.
 • Prosimy nie usuwać szablonu "do skasowania" ze strony oraz z tej listy - ta decyzja pozostaje w rękach wszystkich głosujących.
 • Jeśli w odniesieniu do zgłoszonych stron nie będzie głosów sprzeciwu zostaną usunięte w ciągu tygodnia. W przeciwnym wypadku decyduje wynik głosowania. Nie należy kasować haseł przed upływem tego terminu, choćby sprawa wydawała się oczywista.
 • Jeśli "nominujący" wycofa swój głos i nie będzie innych głosów za usunięciem strony w ciągu doby po tym wycofaniu, strona może być usunięta z wykazu SdU.

Uwaga:

 • nowe wpisy prosimy dodawać na górze, a nie na dole odpowiedniej sekcji
 • zalecane jest poinformowanie edytorów o umieszczeniu tekstu na poniższej liście
 • zakwalifikowanie hasła na listę SdU nie zastępuje kwalifikowania na inne listy
 • prosimy każde hasło umieszczać oddzielnie
 • prosimy nie usuwać (nie zmieniać) żadnych wypowiedzi, nawet swoich, gdyż może to doprowadzić do nieporozumień w dyskusji - najlepiej stosować przekreślenie uzyskiwane tagami <strike>przekreślenie</strike>.

Lista haseł[edytuj]


Nowy Dwór Królewski[edytuj]

Tekst niewiadomego pochodzenia i autorstwa. Nie wiadomo nic o publikacji. Prawdopodobnie notatka będąca częścią jakiegoś większego spisu albo listu. Autor pytany o źródło, autora itp. niczego nie wyjaśnił. Z tych względów zgłaszam do usunięcia. --Teukros (dyskusja) 21:17, 6 paź 2014 (CEST)

 • Ten tekst jest na FBC i faktycznie jest tak stary, tyle, że... napisano go po łacinie. Pierwszy akapit jest już na cytatach, może trzeba dopisać tam drugi, jako, że cały dokument faktycznie nie jest przetłumaczony i pod prawo cytatu się łapie. A u nas możnaq ewentualnie zrobić redir... albo i nie? Wieralee (dyskusja) 22:22, 10 paź 2014 (CEST)

Raporty Polskiej Agencji Informacji Handlowej (1937)[edytuj]

Jeżeli dobrze rozumiem, są to zebrane razem urywki z dziesięciu raportów PAIH. Tekst wykorzystywany jako materiał pomocniczy na Wikipedii, ale nie spełnia warunków określonych w polityce publikacji - urywki nie są jednostkami logicznymi tekstu (w części nie są to nawet całe zdania). Można rozważyć eksport strony na Wikicytaty (acz musiałaby to zrobić osoba mająca tam uprawnienia admińskie). --Teukros (dyskusja) 15:55, 15 paź 2014 (CEST)

Zgadzam się całkowicie z wnioskującym. Ankry (dyskusja) 19:41, 15 paź 2014 (CEST)
Poprosiłem o pomoc użytkowników Wikicytatów (vide [1]). --Teukros (dyskusja) 13:05, 16 paź 2014 (CEST)

Jerusalem[edytuj]

Zgoda w OTRS nie zawiera precyzyjnej informacji, którą z dostępnych wówczas licencji autor wybrał. Po konsultacjach z innymi agentami, OTRS doszliśmy do wniosku, że taka zgoda nie może zostać uznana za ważną. Autor poproszony o doprecyzowanie warunków licencji, niestety przez ponad tydzień nie odpowiedział. Dlatego zgłaszam tekst do usunięcia; z założeniem, że jeśli pojawi się satysfakcjonująca odpowiedź autora, to tekst odtworzymy. Ankry (dyskusja) 00:11, 22 paź 2014 (CEST)

 • No cóż, w tej sytuacji pozostaje tylko usunięcie. Swoją drogą, wydaje się że dobrym rozwiązaniem na przyszłość byłoby stworzenie jakiegoś wzorca zgody (i dawanie go autorom), by zapobiec takim sytuacjom. --Teukros (dyskusja) 10:24, 22 paź 2014 (CEST)